Rande s mestom

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: ninuska (19)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 26.01.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 340 slov
Počet zobrazení: 985
Tlačení: 56
Uložení: 53

Rande s mestom

Bol piatok. Zvonil mi budík, ale mne sa nechcelo vstávať. Vypla som ho a povedala si, že vstanem až o päť minút. Keď som sa však zobudila a pozrela na mobil, zistila som, že som spala trochu dlhšie a môj autobus odchádza už o desať minút. Ešte stále som ležala v posteli a rozmýšľala, či ísť do školy, alebo zostať doma. Fakt, že som zaspala, som brala ako znamenie zostať doma.

Ležala som a rožmýšľala, čo budem robiť. A zrazu to prišlo! Myšlienka. Mala som chuť ísť na rande so svojím mestom. Znelo to možno trochu bláznivo, ale pre mňa vzrušujúco. Síce zvyčajne chodím na rande sama, vtedy sa mi samej nechcelo. Chcela som zažiť niečo výnimočné a vzrušujúce.

Túžila som zdieľať svoje pocity s niekým, koho mám rada. Preto som plánovala zavolať mojej najlepšej kamarátke. Karolína je presne taká istá ako ja. Takže som vedela, že sa jej môj nápad bude páčiť.

Boli už takmer štyri hodiny a ja som sa chystala zavolať jej. Avšak vtedy mi zazvonil mobil. Bolo to ďalšie znamenie, že dnešný večer bude úžasný. Volala Karolína. Keď som sa konečne dostala k slovu, povedala som jej svoj plán a ona bola nadšená. Dokonca viac ako som čakala. 

Nevedela som sa dočkať, kým bude osem hodín a ja budem môcť vyraziť. Naše prvé kroky viedli do centra. Po dlhšom čase sme sa rozhodli zahrať si náš milovaný bowling. Stretli sme tam aj pár našich priateľov a, ako vždy, vyrobili niekoľko trapasov.

Potom sme už spolu vyrazili do ulíc. Našli sme klub, v ktorom to naozaj žilo. Znovu sa pridali aj naši starí priatelia, ale okrem nich sme spoznali aj mnoho nových, úžasných ľudí. Medzi nimi bol aj jeden, ktorý úplne zmenil moje plány.

Pôvodne som si moje rande s mestom predstavovala trochu inak. Myslela som, že si len užijem večer s priateľmi v mojom milovanom meste. Ale nakoniec som mala rande hneď dvakrát. Stále sa však neviem rozhodnúť, ktoré z nich bolo pre mňa príjemnejšie. A čo vy, chceli by ste prežiť niečo podobné?

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.016 s.
Zavrieť reklamu